Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj plot z Winylu są nieodł��cznym składnikiem wszelkiej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie dom bez parkanu. Aby można się było dostać na obszar prywatnej posiadłości niezbędna jest furta oraz brama wjazdowa.
Naturalnie bramy a także furty ogrodzeniowe powinny być solidnie wykonane dlatego ze narażone są na znacznie większe obciążenia niż pozostała cześć plotki PCV na plot i furtę ogrodzeniowa. Toteż jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka by pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka powinna także umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się iż furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe na ogół są zawieszone nad murkiem furtka powinna znajdować się troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby ploty plastikowe na plot i furtkę ogrodzeniowa było równej wysokości.

Przy doborze balustrady plastykowe na plot i furtkę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna albo rozwierana. By uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć w rachubę fakt że ogrodzenie z Winylu przy bramie winno być tak długie żeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, choć przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama oraz furtka ma być zrobiona. Te dwa składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby plotki plastikowe na plot i furtkę sztachetowa wyglądało jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można wykorzystać do zapełnienia bramy czy tez furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar